Dutch German English


נורית קצירי – מנהלת
 052-3864115
שלמה אזרזר – מנהל מכירות
 052-3224111
שלי עמוס – מתאמת קבוצות
 
052-8664101
דף הבית >> ענפי החקלאות >> תמרים
 

תמר או תומר
(שם מדעי: Phoenix), סוג של עצי פרי גבוהים וזקופים ממשפחת הדקליים. בתנ"ך מופיע שם העץ כתֹּמֶר ואף כתָּמָר. פרי התמר הוא אחד משבעת המינים. הוא נאכל לח או יבש, טעמו מתוק מאוד וצורתו אובלית. ישנם זנים שונים של תמרים, רובם יובאו (הוברחו) לארץ מעיראק, על ידי בן-ציון ישראלי מקבוצת כנרת. בין הזנים נמנים הברהיתמרי - התמר הצהוב, חיאני - תמר בצבע אדום, והמג'הול - תמר גדול ממדים, הזן החשוב ביותר מבחינה מסחרית. עוד זנים הקיימים בארץ: דקל נור, חלאווי, חדראווי, זהידי, דרי, אמרי ועוד. בארץ מגדלים מטעי תמרים כגידול מסחרי רק לאורך השבר הסורי-אפריקאי, מבקעת כנרות בצפון ועד לדרום הערבה. כעץ נוי נפוץ התמר בכל רחבי הארץ. לכל חלקיו של עץ התמר יש שימוש: העלים משמשים כגג לסוכות (הן בחג והן אצל נוודים במדבר) הפירות לאכילה ולהכנת יין תמרים ודבש תמרים, סנסיני התמר (שעליהם תלויים הפירות) משמשים לטאטוא וקליעת סלסלות, הגזע משמש לבניין וקירוי ואף ניתן להשתמש כשוקת לצאן, לאחר שתוכו מרוקן. (מתוך ויקיפדיה).


ענף התמרים בשער -הגולן
ענף התמרים הוקם בשער-הגולן כחלק מענפי המטעים בקיבוץ, בראשית שנות השישים, במטרה לנצל בשטחי קרקע שוליים, ליד הירמוק, שלא התאימו לגידולי שדה ומטע אחרים. הזנים הראשונים שנטעו היו זנים לחים ויבשים שהיו שהובאו בזמנו מעיראק והיו מקובלים בעמק-הירדן. השתילים היו "חוטרים" (עצי התמר מצמיחים חוטרים בחלקו התחתון של הגזע. מן החוטרים הללו מתפתחים עצים צעירים. רבייה זו מכונה רבייה וגטטיבית. לעצים שיתפתחו מהחוטרים יהיו תכונות גנטיות זהות לאלה של צמחי האב/האם), שנקנו מקיבוצי העמק הוותיקים. "במלחמת ההתשה" המטעים נשרפו כליל. מטע התמרים חודש בסוף שנות השבעים, עם נטיעות של זנים לחים (חיאני) ויבשים (חלאווי, אמרי, דרי) בהיקף של 215 ד' מהם 135 ד' נושא פרי ו-80 דונם מטע צעיר מהזן מג'ול (הזן המבוקש ביותר בשווקים). צריך לגדל את התמרים 7 שנים עד הגעתם לניבה מלאה כ-2 טון/דונם בממוצע לשנה.

כל הסיבות לאכול תמרים
אכילת תמרים בכמות של מאה גרם ביום, לא גורמת לעלייה ברמות הסוכר בדם ועשויה לשפר את איכותו של הכולסטרול בדם. כך מצאו חוקרי הטכניון והמרכז הרפואי רמב"ם במחקר שעשו והעומד להתפרסם בכתב העת JAFC. "עתה הגיע תורו של התמר להיחקר", אומר פרופסור אבירם. "התעורר החשש כי מאחר שמדובר ב'פצצת סוכרים', תזונה עשירת תמרים עלולה להביא לעליה ברמות הסוכר בדם. במחקר שנערך על נבדקים בריאים, נמצא כי אכילת מאה גרם תמרים ליום במשך כחודש, לא גרמה לעלייה ברמות הסוכר בדם. לא זו בלבד, אלא שרמות השומנים (טריגליצרידים) בדם ירדו באופן משמעותי, כמו גם מידת החמצון של השומנים בדם".
במחקר זה נחקרו זני החאלאווי והמדג'ול ונמצא כי זן החאלאווי הוא בעל תכונות בריאותיות עדיפות במעט על אלו של המדג'ול. בכך מצטרף התמר לרשימת הפירות המגנים מפני טרשת העורקים.
ועוד אנטי אוקסידנט חדש ומעניין. באחרונה פורסם מחקרה של ד"ר חמוטל בורוכוב-נאורי וקבוצתה ממו"פ ערבה דרומית, בשיתוף עם קבוצת המחקר של פרופסור אבירם, שהראה לראשונה כי לשתיית מיץ הפרי הדרום-אפריקני – המרולה (מאה מ"ל ליום במשך שלושה שבועות) יש השפעות מיטיבות הן על כמות והן על איכות הכולסטרול בדם (מתוך האינטרנט).