Dutch German English


נורית קצירי – מנהלת
 052-3864115
שלמה אזרזר – מנהל מכירות
 052-3224111
שלי עמוס – מתאמת קבוצות
 
052-8664101
דף הבית >> ענפי החקלאות >> אבוקדו
 

אבוקדו הוא עץ פרי טרופי ירוק-עד ממשפחת העריים. שמו של האבוקדו בא מהשפה האצטקית, שבה קוראים לו ahuacatl, משמעות המילה היא אשכים, כנראה בגלל הדמיון בצורה והאמונה שהפרי נותן סגולות מיניות. בספרדית לפרי קוראים, aguacate, אך ברוב השפות לפרי קוראים אבוקדו. מוצאו של האבוקדו במקסיקו ומרכז אמריקה, ומשם הפיצו אותו הספרדים, בהתחלה לדרום אמריקה, ומשם, בהמשך לאפריקה וחלקים מאסיה. גובהו של עץ אבוקדו בר יכול להגיע ל-15 מטר. הזן המתורבת קטן ממנו, ירוק עד, ובעל תפרחת לבנה. צורתו של הפרי כצורת אגס והוא פרי סובטרופי. מטעי אבוקדו נפוצים כיום במרכז אמריקה, דרום אמריקה, דרום ארצות הברית, ספרד, קניה, דרום אפריקה, וישראל. צמח האבוקדו הוא חד ביתי. הפרחים קטנים ודו מיניים. לאבוקדו יכולת האבקה עצמית באחוזים נמוכים , שכן החלק נקבי והחלק הזכרי באותו פרח אינם מבשילים באותו זמן. לכן, בדרך כלל במטעי אבוקדו נעשים מאמצים להגביר את סיכויי ההפריה על ידי שימוש בדבורים. קליפתו של פרי האבוקדו היא בשרנית וצבעה ירוק או שחור, עתירת שומן חלבונים וויטמינים B, A ו- C. גלעינו של האבוקדו יחיד וקשה. האבוקדו פורח בדרך כלל באביב והפרי מבשיל בחורף, כל עוד לא קוטפים את הפרי אחוז השומן בו עולה, נהוג לקטוף רק אחרי שהפרי עבר את סף 9 אחוזי שומן. נהוג לאכול את האבוקדו חי, המאכל המקסיקני גווקמולי, שמקורו אינדיאני, עשוי מפרי האבוקדו. יש אנשים שרגישים לאכילת הפרי (מתוך ויקיפדיה).

ענף האבוקדו בשער -הגולן
ענף האבוקדו הוקם בשער-הגולן בשנות השבעים כחלופה לתעסוקת חברים שעבדו עד אז בענפי מטע נשירים שנטעו בשנים קודמות כמו: כרם, משמיש, אגסים וכו', שלא התאימו לתנאי האקלים של עמק-הירדן וכשלו כלכלית. השנים הראשונות היו קשות הזנים הראשונים היו: אטינגר, פוארטה והאס, לא היו מותאמים לאזור ולקח הרבה זמן ללמוד מהם הזנים המתאימים לעמק הירדן, לפתח שיטות השקיה ודישון מותאמים לאקלים ולסוג הקרקע. עם הזמן ותוך ניסוי ותיקוני שגיאות, החברים למדו איך לגדל ומגיעים להישגים מהטובים באזור כאשר היבול השנתי הממוצע עומד על כ-2.2 טון/דונם במטעים בוגרים.
כיום מטעי האבוקדו מתפרשים על 360 דונם. סה"כ היבול כ-650 טון לשנה בממוצע. לקוחות האבוקדו שלנו: 70-80% מהיבול נמכרים באירופה בעזרת חברת אגרקסקו (חברה המייצאת לכל העולם) ושאר האבוקדו נמכר בארץ לשוק המקומי.
הזנים הראשים: פינקרטון ואטינגר. זנים נוספים: גליל, ארד, גיל ולביא. (מתוך הסה"כ מגדלים 100 דונם בשיטות אורגניות). הענף רווחי, מעסיק כ-4 חברים ומסתייע בפועלים תאילנדים בעונת הקטיף.
עונת הקטיף: אוקטובר – מרץ.

כל הסיבות לאכול אבוקדו
אבוקדו הוא בין הפירות עם ריכוז נוטריאנטים (ויטמין A, ויטמין C, ויטמין E, סידן, מגנזיום, אשלגן וסיבים). הגבוה ביותר, ויש לו הכי הרבה ויטמין E, מגנזיום ואשלגן מבין כל הפירות. מגנזיום חיוני למערכת לב וכלי דם, לעצמות חזקות ולמניעת סוכרת. באבוקדו יש פי 20 כמות המגנזיום משאר הפירות האחרים. ויטמין E גם חשוב לבריאות הלב וכלי דם. הוא אנטי-אקסידנט חשוב ששומר גם על מערכת עצבים ומחקרים רבים מצביעים על התפקוד שלו במניעת מחלות אלצהיימר ופרקינסון. אשלגן חשוב לאיזון נוזלים בגוף יחד עם נתרן. אכילת אבוקדו, שעשיר מאוד באשלגן, יכולה לאזן את יחס נתרן לאשלגן ולמנוע לחץ דם גבוה . הורדת רמת כולסטרול. אנשים רבים נמנעים מאכילת אבוקדו בגלל אחוז השומן הגבוה שלו. זה נכון, אבוקדו עשיר בשומן אבל השומן שלו הוא חד-בלתי רווי (כמו שמן זית), בריא מאוד ובעצם מוריד את הכולסטרול הרע ה-LDL ומעלה את כולסטרול הטוב HDL מחקר אחד, הוספה של אבוקדו לתפריט (ללא שום שינוי נוסף) גרם לירידה בכולסטרול ה - LDL ובכולסטרול הכללי וגרם לעליה בכולסטרול ה HDL ב11% בתוך שבוע אחד. (מתוך האינטרנט)